Jakie moduły fotowoltaiczne wybrać?

Jakie moduły fotowoltaiczne wybrać?

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych. Rozważasz zakup paneli fotowoltaicznych? Dowiedz się, jakimi kryteriami warto kierować się przy wyborze modułów.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie paneli PV?

Jakie moduły fotowoltaiczne będą najlepsze? Przed takim dylematem staje praktycznie każdy, kto podjął decyzję o instalacji fotowoltaiki. Wybierając panele słoneczne, pod uwagę należy wziąć kilka ważnych aspektów. Oto one!


Rodzaj ogniw fotowoltaicznych
Materiał, z jakiego wykonane zostały panele, w dużej mierze wpływa na ich cenę. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje ogniw fotowoltaicznych – monokrystaliczne, polikrystaliczne i z krzemu amofricznego. Pierwsze z nich są najdroższe, ale też najtrwalsze, osiągają wydajność na poziomie 18-22%. Panele polikrystaliczne są nieco tańsze, ich wydajność wynosi 14-18%. Z kolei panele z krzemu amorficznego są najtańsze i najmniej wydajne.


Moc modułów
Aby właściwie dobrać moc paneli fotowoltaicznych, przed zakupem należy określić zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego, jest to niezwykle istotne. W przypadku montażu fotowoltaiki o zbyt małej mocy, ilość produkowanej energii elektrycznej może okazać się niewystarczająca do zaspokojenia potrzeb odbiorcy, co z kolei wiąże się z koniecznością pobierania prądu z sieci energetycznej, a tym samym zwiększenia rachunków za prąd.

Trwałość i gwarancja
Trwałość określana również jako żywotność paneli fotowoltaicznych odnosi się do rzeczywistego czasu ich pracy. Zdecydowana większość producentów zapewnia swoich klientów, że prawidłowo zainstalowane moduły fotowoltaiczne będą działać bez zarzutu co najmniej 25 lat. Po upływie tego czasu wydajność instalacji może spaść do nawet 80%, jednak nie jest to regułą. Dobrej jakość moduły fotowoltaiczne z reguły objęte są gwarancją na 10-25 lat. Jeżeli chodzi o gwarancję na uzysk paneli, to wynosi ona 25 lat.


Marka
Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne, to oferta rynkowa jest bardzo atrakcyjna. Choć w sprzedaży znajdziemy zarówno tańsze, jak i droższe moduły, to w tym przypadku nie warto oszczędzać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zakup paneli sprawdzonej i doświadczonej marki. Wybierając panele, koniecznie zwróć uwagę na certyfikaty oraz testy, jakim zostały poddane. Zastanawiasz się, która z marek cieszy się największym uznaniem wśród klientów? Skorzystaj z pomocy internetu i sprawdź bieżące rankingi, czyli zestawienia najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych.
 

Jakie moduły fotowoltaiczne wybrać?

Instalacje Fotowoltaiczne

HYUNDAI-HIE-S390VG M6 Shingled

FRONIUS Symo 20.0-3-M

RISEN RSM40-8-400M G5.3

HUAWEI SUN2000 36 KTL

TRINA TSM-385 W MBB Vertex S FULL BLACK

FRONIUS Symo 20.0-3-M

LONGI 375Wp LR4-60HPH

HUAWEI SUN2000 15 KTL

JA SOLAR JAM60S20 380 MR

HUAWEI SUN2000 33 KTL

TRINA TSM-395 W MBB Vertex S

Solaredge SE10K 3-fazowy

Q.CELLS Q.PEAK DUO G8+ 350Wp

FRONIUS Symo 17.5-3-M

FRONIUS Symo 17.5-3-M

RISEN TITAN 505Wp

SMA STP 15000 TL-30

ASTRONEGRY - Producent: PANELE
QCELLS - Producent: PANELE
RISEN - Producent: PANELE
SUNLINK - Producent: PANELE
LONGI SOLAR - Producent: PANELE
SUNPOWER - Producent: PANELE
TRINASOLAR - Producent: PANELE
GCL - Producent: PANELE
REC - Producent: PANELE
JA SOLAR - Producent: PANELE
CANADIAN SOLAR - Producent: PANELE
LG - Producent: PANELE
SOFAR SOLAR - Producent: INWERTERY
SOLAREDGE - Producent: INWERTERY
FRONIUS - Producent: INWERTERY
SMA - Producent: INWERTERY
HUAWEI - Producent: INWERTERY
SUNPRO POWER - Producent: PANELE
TIGO - Producent: OPTYMALIZATORY
FoxESS - Producent: INWERTERY
DEHN - Producent: ZABEZPIECZENIA ELEKTRYCZNE
NOARK Electric - Producent: ZABEZPIECZENIA ELEKTRYCZNE
HELUKABEL - Producent: PRZEWODY ELEKTRYCZNE
BYD - Producent: BATERIE
LG Chem - Producent: BATERIE
BAKS - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE
ENERGY 5 - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE
BK SOLAR SYSTEM - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE