Fotowoltaika dla rolnika   Współczesne gospodarstwa rolne są coraz bardziej energożerne ze względu na coraz większą automatyzację. Podobnie rzecz ma się z gospodarstwami rolno - przetwórczymi i innymi z zakresu produkcji rolnej i spożywczej. Zwiększająca się ilość urządzeń oczywiście powoduje rosnące koszty utrzymania i produkcji.
Ceny energii elektrycznej w Polsce stale rosną z roku na rok. W 20121 cena energii el. wzrosła o kolejne 12 % + opłata mocowa, która jeszcze podniesie koszt.
Rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika może być najlepszym, by zmniejszyć koszty produkcji i utrzymania w gospodarstwach rolnych. Przy zastosowaniu odpowiednich rozmiarów instalacji, całe gospodarstwo można utrzymać na fotowoltaice i opłacać jedynie opłatę licznikową czyli 10 – 15 zł/mies.

   Rolnicy praktycznie nie mają problemu z budową odpowiedniej wielkości instalacji. W razie, gdyby nawet zabrakło miejsca na dachach zabudowań gospodarczych, to zwykle mają dość miejsca na gruncie. Tak więc, nie ma problemów z wysokowydajną instalacją fotowoltaiczną.
Dodatkową korzyścią dla rolników jest fakt, ze 25 % wartości inwestycji na instalację fotowoltaiczą, mogą odliczyć od podatku rolnego.

Farmy fotowoltaiczne do wiele korzyści dla gospodarstw rolnych:


- obniżenie kosztów funkcjonowania gospodarstwa rolnego

- niezależność względem publicznych dostawców i rosnących cen prądu

- zabezpieczenie gospodarstwa przed przerwami w dostawie energii elektrycznej

   W programie Agroenergia mogą wziąć udział wyłącznie rolnicy indywidualni, za których uważa się osoby fizyczne będące właścicielami, wieczystymi użytkownikami, posiadaczami samoistnymi lub dzierżawcami nieruchomości rolnej. Sumaryczna powierzchnia użytków rolnych nie może być większa niż 300 ha. Następnym warunkiem jest mieszkanie przez minimum 5 lat na terenie gminy, w której znajduje się gospodarstwo, w którym ma być zainstalowana fotowoltaika.
Przygotowaliśmy kompleksową ofertę na nasze usługi dla rolników starających się o dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne. Mamy doświadczenie w kompletowaniu dokumentów, wypełnianiu wniosków i prowadzeniu całej procedury zdobywania dofinansowania. Dla osoby nie posiadającej tego doświadczenia może to być dość trudne i zakończyć się odmową. Wysokość dofinansowania w postaci bezzwrotnej może wynosić 40 %.
Dla rolników przygotowaliśmy specjalną ofertę polegającą na kompleksowej obsłudze w zakresie pozyskania dofinansowania z programu Agroenergia. Dzięki temu każdy rolnik, który skorzysta z naszej oferty może być pewien, że otrzyma dotację o którą się ubiega. Jest to o tyle istotne, ze cały proces kompletowania dokumentów oraz przygotowania wniosków wraz z załącznikami jest dosyć skomplikowany i dla osób nie posiadających doświadczenia może stanowić problem. Wysokość dofinansowania w postaci bezzwrotnej dotacji może wynosić do 40% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej.

   Ważne jest to, że w przypadku posiadania na terenie gospodarstwa rolnego kilku liczników energetycznych o dofinansowanie z programu Agroenergia można ubiegać się wiele razy.
 

Fotowoltaika dla rolnika

Instalacje Fotowoltaiczne

RISEN RSM40-8-400M G5.3

Solaredge SE27.6K 3-fazowy

SUNLINK SL4M120 375W

SMA STP 3.0

JA SOLAR 370W MR

SMA STP 25000TL-30

SMA STP 25000TL-30

JA SOLAR 370W MR

FoxESS T15

JA SOLAR JAM60S20 380 MR

HUAWEI SUN2000 20 KTL

RISEN RSM144-7-450M G4.3 UWAGA OSTATNIE SZTUKI

Solaredge SE17K 3-fazowy

Solaredge SE25K 3-fazowy

TRINA TSM-395 W MBB Vertex S

FRONIUS PRIMO 3.0-1

SERAPHIM SRP-540-BMA-HV UWAGA OSTATNIE SZTUKI

FoxESS T10

ASTRONEGRY - Producent: PANELE
QCELLS - Producent: PANELE
RISEN - Producent: PANELE
SUNLINK - Producent: PANELE
LONGI SOLAR - Producent: PANELE
SUNPOWER - Producent: PANELE
TRINASOLAR - Producent: PANELE
REC - Producent: PANELE
GCL - Producent: PANELE
JA SOLAR - Producent: PANELE
CANADIAN SOLAR - Producent: PANELE
LG - Producent: PANELE
SOFAR SOLAR - Producent: INWERTERY
SOLAREDGE - Producent: INWERTERY
FRONIUS - Producent: INWERTERY
SMA - Producent: INWERTERY
HUAWEI - Producent: INWERTERY
SUNPRO POWER - Producent: PANELE
TIGO - Producent: OPTYMALIZATORY
FoxESS - Producent: INWERTERY
DEHN - Producent: ZABEZPIECZENIA ELEKTRYCZNE
NOARK Electric - Producent: ZABEZPIECZENIA ELEKTRYCZNE
HELUKABEL - Producent: PRZEWODY ELEKTRYCZNE
BYD - Producent: BATERIE
LG Chem - Producent: BATERIE
BAKS - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE
ENERGY 5 - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE
BK SOLAR SYSTEM - Producent: ELEMENTY KONSTRUKCYJNE